Plik:Jenkwitz.jpg: Różnice pomiędzy wersjami

Z almanach wrocławski
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Rozmiar pierwotny(2048 × 1264 pikseli, rozmiar pliku: 786 KB, typ MIME: image/jpeg)

 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Herby [[Herby mieszczan wrocławskich#Pachaly|Pachaly]] i [[Herby mieszczan wrocławskich#Jenkwitz-Posadovsky|Jenkwitz Posadowsky]] na portalu kamienicy przy ul rzeźniczej 3 we Wrocławiu. Kamienica istnieje lecz portal się nie zachował. Fragment rysunku Heinricha Mützela z 1824-1827.  
+
Herby NN i [[Herby mieszczan wrocławskich#Jenkwitz-Posadovsky|Jenkwitz Posadowsky]] na portalu kamienicy przy ul. Rzeźniczej 3 we Wrocławiu. Kamienica istnieje, lecz portal się nie zachował. Fragment rysunku Heinricha Mützela z 1824-1827.  
  
Fasada została przebudowana drugiej połowie XVI lub w pierwszej połowie XVII wieku i nadano jej wtedy renesansowy wygląd. Portal otrzymał w przyłączach  rzeźbione wizerunki lwów podtrzymujących dwie tarcze herbowe - herb po lewej stronie przedstawiał konia (Pachaly) a po prawej znajdował się herb Jenkwitz-Posadowski. Portal zlikwidowano podczas przebudowy kamienicy w 1984 r.  
+
Ikonografia Wrocławia T. II, 187. podaje, że herb z prawej (heraldycznie to Pachaly. [[kapliczki/Herby_mieszczan#Pachaly|Herbem Pachalych]] nie jest koń.
 +
 
 +
Fasada została przebudowana w drugiej połowie XVI lub w pierwszej połowie XVII wieku i nadano jej wtedy renesansowy wygląd. Portal otrzymał w przyłączach  rzeźbione wizerunki lwów podtrzymujących dwie tarcze herbowe - po prawej znajdował się herb Jenkwitz-Posadowski. Portal zlikwidowano podczas przebudowy kamienicy w 1884 r.
 +
 
 +
[[Plik:Hiekart Paritius.jpg|360px|Hiekart]]
 +
-----------------------------------
 +
 
 +
Słowo koń sprawdzone u Puscha całego - nie ma nic pasującego.  
  
 
[[Kategoria:Herby mieszczan wrocławskich]]
 
[[Kategoria:Herby mieszczan wrocławskich]]

Aktualna wersja na dzień 07:30, 22 maj 2023

Herby NN i Jenkwitz Posadowsky na portalu kamienicy przy ul. Rzeźniczej 3 we Wrocławiu. Kamienica istnieje, lecz portal się nie zachował. Fragment rysunku Heinricha Mützela z 1824-1827.

Ikonografia Wrocławia T. II, 187. podaje, że herb z prawej (heraldycznie to Pachaly. Herbem Pachalych nie jest koń.

Fasada została przebudowana w drugiej połowie XVI lub w pierwszej połowie XVII wieku i nadano jej wtedy renesansowy wygląd. Portal otrzymał w przyłączach rzeźbione wizerunki lwów podtrzymujących dwie tarcze herbowe - po prawej znajdował się herb Jenkwitz-Posadowski. Portal zlikwidowano podczas przebudowy kamienicy w 1884 r.

Hiekart


Słowo koń sprawdzone u Puscha całego - nie ma nic pasującego.

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny23:50, 11 maj 2023Miniatura wersji z 23:50, 11 maj 20232048 × 1264 (786 KB)Michał Zalewski (dyskusja | edycje)
  • Nie możesz nadpisać tego pliku.

Metadane