Epitafium Krappów: Różnice pomiędzy wersjami

Z almanach wrocławski
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
Późnogotyckie '''epitafium rodziny Krappe z około 1515 r.''' znajduje się na lewo od południowego wejścia do wieży bazyliki św. Elżbiety.  pierwotnie było wmurowane we wschodnią ścianę przylegającej niegdyś do wieży kościoła kaplicy Krappów, a po jej zburzeniu w 1839 r. przeniesione zostało na obecne miejsce. Zdjęcia dolnej części właściwego epitafium (pokazującej członków rodziny i herby).
+
Późnogotyckie '''epitafium rodziny Krappe z około 1515 r.''' znajduje się na lewo od południowego wejścia do wieży bazyliki św. Elżbiety.  Pierwotnie było wmurowane we wschodnią ścianę przylegającej niegdyś do wieży kościoła kaplicy Krappów, a po jej zburzeniu w 1839 r. przeniesione zostało na obecne miejsce. Zdjęcia dolnej części właściwego epitafium (pokazującej członków rodziny i herby).
 
<gallery mode=packed heights=360px>
 
<gallery mode=packed heights=360px>
 
Plik:Krapp epitafium.jpg|Widok całego epitafium Krappów (ok. 1515), łącznie z plakietą herbową Scholtza (ok. 1580)
 
Plik:Krapp epitafium.jpg|Widok całego epitafium Krappów (ok. 1515), łącznie z plakietą herbową Scholtza (ok. 1580)

Wersja z 11:08, 26 lis 2022

Późnogotyckie epitafium rodziny Krappe z około 1515 r. znajduje się na lewo od południowego wejścia do wieży bazyliki św. Elżbiety. Pierwotnie było wmurowane we wschodnią ścianę przylegającej niegdyś do wieży kościoła kaplicy Krappów, a po jej zburzeniu w 1839 r. przeniesione zostało na obecne miejsce. Zdjęcia dolnej części właściwego epitafium (pokazującej członków rodziny i herby).

Plakieta herbowa znajdująca pod epitafium. Powstała w związku z renowacją epitafium dokonaną ok. 1580 r., a jej fundatorem był Georg von Althoff zw. Scholtzem (słabo czytelny napis u doły plakiety „Georg Althoff Scholtz [genannt]”).